Карл Дженкіс – STABAT MATER Національний президентський оркестр (духовий оркестр)

КАРЛ ДЖЕНКІНС – STABAT MATER.

Національний президентський оркестр (духовий оркестр).

Диригент – Максим Гусак.

Академічний камерний хор «Хрещатик».

Диригент – Павло Струць.

Солісти – Марія Семеляк (меццо-сопрано), Олександра Дудченко (східний вокал).

Карл Дженкіс – один із найвизначніших та найвідоміших сучасних композиторів світу. Його «Palladio» для струнного оркестру чи «Adiemus» для хору, безперечно, чув мало не кожен меломан. Музика уельського композитора зорієнтована на мультикультурність з елементами етно й джазу. Вона захоплює своїм масштабом і, водночас, простотою вже з першої ноти. Дивовижно, як легко Дженкіс-композитор знаходить шлях до мільйонів сердець. Це митець, якому вдалося про важливі й серйозні речі сказати усім зрозумілою мовою.

«Stabat Mater» – твір Дженкіса для оркестру й хору, створений і вперше виконаний у 2008 році. Композиція базується на середньовічній католицькій секвенції «Stabat Mater» й поєднує характерні інтонації григоріанського хоралу зі східними народними мотивами та матрицею сучасної західноєвропейської музики. В основі тексту поруч із канонічним латинським текстом використано фрагменти різноманітних перекладів англійською, арамейською, грецькою мовами та івритом.

Захопливу музичну подію для киян та гостей міста готують Національний президентський оркестр та Академічний камерний хор «Хрещатик». Окрасою дійства стане чудовий вокал прекрасних солісток – Марії Семеляк (меццо-сопрано) та Олександри Дудченко (східний вокал).