Про Хор "Хрещатик"

Академічний камерний хор “Хрещатик” – багатожанровий, мішаний, професійний камерний хор, який органічно поєднує у безмежному просторі свого технічного і репертуарного діапазону, найрізноманітніші напрямки академічної і популярної музики.

Кожен артист хору — це яскраво обдарований професіонал, який чудово володіє і вокально-хоровою майстерністю, і технікою виконання сольних партій, складаючи абсолютно неповторний, самобутній колектив.

Всі співаки винятково мобільні у підготовці нового музичного матеріалу, це дає змогу стабільно підтримувати надзвичайно високі темпи випуску нових концертних програм. Нікого вже не дивує, що з часів свого першого виступу – 9 квітня 1994 року, хор “Хрещатик” виконав (станом на 31 грудня 2020 року) – 5316 нових творів, у тому числі 1576 світових прем’єр.

Творче кредо хору “Хрещатик” – виконання творів сучасних композиторів, в першу чергу – українських. Хор заслужив повагу і визнання у найвибагливіших слухачів – авторів музики і виборов право постійного учасника найпрестижніших фестивалів України: «Музичні прем’єри сезону» і «Київ Музик Фест». Саме в програмах цих фестивалів, у виконанні хору “Хрещатик”, вперше прозвучали твори Лесі Дичко, Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Ігора Щербакова, Олександра Яковчука, Михайла Шуха, Ірини Алексійчук, Михайла Шведа, Ганни Рождественської, Євгенії Марчук і багатьох інших блискучих представників української композиторської школи. Іноземні композитори також радо довіряють хорові прем’єрне виконання своїх творів, це: Марек Ясінський (Польща), Кшиштоф Пендерецький (Польща), Рауф Алієв (Азербайджан), Альвіе Міхаел Шронен (Німеччина), Єва Лопшиц (Аргентина).

Кожен рік хор презентує 2-3 прем’єри власних концертних програм і десятки прем’єр нових творів, кожного місяця організація концертів проходить із продажем квитків, що само по собі є не аби яким досягненням для хорового колективу. Хор активно співпрацює з багатьма вітчизняними оркестрами, диригентами і виконавцями.

Одним із напрямків свого розвитку ми обрали “хоровий театр” і тепер невтомно експериментуємо, відточуючи його манеру: від театралізованих хорових мініатюр до власних хорових мюзиклів, і модерних оперних перформансів.

Ми прикрасимо будь-яке свято, організуємо незабутнє привітання ювіляра, проведемо унікальний концерт або вокальне шоу, створимо пісню на замовлення, зробимо аудіозапис музичних композицій.

Просто зв’яжіться з нами!

генеральний директор

Андрій ВОЇНОВ

Андрій ВОЇНОВАндрій ВОЇНОВ – генеральний директор Академічного камерного хору «Хрещатик» (з травня 2007 року).

Організатор сучасної модернізації Хору «Хрещатик». За його керівництва відбулася реструктуризація управління основною діяльністю хору, окремо у адміністративно-господарському і мистецькому напрямках, був проведений конкурс в результаті якого посаду художнього керівника обійняв Павло СТРУЦЬ. Поступово долаються непрості виклики з реалізації інвестиційного напрямку діяльності, що стосуються будівництва власного концертного залу, з центром хорового мистецтва, втілюються у життя програми технічного оснащення і придбання нового сценічного одягу, взуття і реквізиту.

У грудні 2009 року за активного сприяння Андрія ВОЇНОВА Хорові «Хрещатик» було надано статус «академічного».

Андрій ВОЇНОВ – ідеолог розвитку Хору «Хрещатик» у напрямку створення своїх програм популярної хорової музики. Реалізовуючи цю мету хор напрацьовує власний репертуар, співпрацює з багатьма сучасними композиторами, залучає до створення нових концертних програм молодих талановитих режисерів-постановників і навіть хореографів.

Андрій ВОЇНОВ – автор і послідовний адепт концепцій «хорового театру» і «мультижанровості» Хору «Хрещатик», ідейний натхненник та автор задумів більшості концертних програм і презентаційних відеоматеріалів хору.

Андрій ВОЇНОВ – талановитий архітектор і, в той же час, – невтомний будівничий сучасного медійного обличчя Хору «Хрещатик». Він проявив себе, як багатогранний фахівець: і спічрайтер, і фотограф, і редактор відео контенту, і PR-лідер, тощо.

художній керівник, диригент

Павло СТРУЦЬ

Павло СТРУЦПавло СТРУЦЬ – художній керівник Академічного камерного хору “Хрещатик” (з 2007 року), диригент, Заслужений артист України (2009 р.).

У 1995 р. закінчив Київську середню спеціальну музичну школу ім. М. В. Лисенка. У 2000 р. закінчив Національну музичну академії України ім. П. І. Чайковського. У 2003 р. закінчив аспірантуру кафедри хорового диригування НМАУ. З 2009 р. працює викладачем (з 2018 р. – в.о. доцента) кафедри хорового диригування НМАУ.

З 1995р. у хорі «Хрещатик» – на аматорських засадах, а з 1999р. – на професійних.

Під орудою Павла Струця хор “Хрещатик” став постійним учасником національних та міжнародних конкурсів: «Київ Мюзік Фест», «Музичні прем’єри сезону», «Пасхальні асамблеї», багатьох філармонічних концертів, спільних програм з найкращими оркестрами і сольними виконавцями України, а також багатьох урочистих і офіційних заходів державного і столичного рівня, зокрема церемоній покладанні квітів Президентом України до пам’ятників Михайлу Грушевському і Пилипу Орлику, на День Незалежності та День Конституції України.

Впроваджуючи нові форми виконання хорової музики і у той же час намагаючись не епатувати «академічно» налаштовану аудиторію, хор «Хрещатик» увійшов у фазу активного експерименту і перетворився на взірець мобільного, високопрофесійного, сучасного музичного колективу, відкритого до пошуків..

Виняткова працездатність Павла Струця, безкомпромісність у професійному відношенні, дозволяють, підтримуючи насичений концертний розклад колективу, у неймовірно стислі терміни готувати найскладніші програми сучасної музики.

хормейстер

Оксана ДОНДИК

Оксана ДОНДИКОксана ДОНДИК — вокалістка і диригент, заслужена артистка України (2012 р.), лауреат і дипломант всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсів, зокрема «IV Міжнародного конкурсу оперних співаків ім. Соломії Крушельницької» (2009 р.), Міжнародний конкурс «Мистецтво XXI-го сторіччя» (2009 р.).

У 1998 році закінчила Черкаське державне музичне училище імені С. С. Гулака-Артемовського. У 2003 році закінчила Київський національний університет культури і мистецтв, за фахом диригент академічного хору і артист-вокаліст (соліст). У 2008 році закінчила асистентуру-стажування Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського і отримала кваліфікацію «Концертний виконавець, викладач вищого навчального закладу мистецтв IV рівня акредитації».

З 2000 року працює в Хорі «Хрещатик». За роки роботи пройшла довгий шлях становлення від артистки вищої категорії (2000 р.), провідного майстер сцени (2003 р.), хормейстер (2010). За час роботи в хорі мала величезну творчу практику як солістка, та диригент -хормейстер, виступала на різних найпрестижніших сценах столиці України та за кордоном (Польща, Чехія, Німеччина Франція, Іспанія).

У 2012 по 2020 роки працювала на посаді старшого викладача, а згодом доцента кафедри академічного хорового мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв.

З 2021 року в результаті проведеного конкурсу, повернулася на роботу до Хору «Хрещатик», працює на посаді хормейстера.